788
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

Bezpieczne miasto

Czołowe polskie miasta plasują się dość wysoko w światowym rankingu Global Cities of the Future. To dobrze świadczy o rozwoju infrastruktury, cyfryzacji i bezpieczeństwa naszych miast. Bezpieczeństwo miasta stanowi kilka obszarów, jednym z nich jest bezpieczeństwo publiczne, które w nowoczesnych miastach jest wspomagane najnowszymi technologiami wizyjnymi, sztuczną inteligencją, analizą ruchu ulicznego.

Centralnym ośrodkiem systemu jest nowoczesne oprogramowanie GANZ CORTROL VMS,
które zarządza systemem bezpieczeństwa oraz analizuje obraz z kamer celem wychwycenia niepożądanych zdarzeń. W przypadku zaistnienia niechcianego zdarzenia system natychmiast podejmuje stosowne działania, zgodne z przewidzianymi procedurami, uruchamiając odpowiednie scenariusze. Może również powiadomić operatora lub określone służby, jednocześnie dając dostęp do dokumentacji zdarzenia. Algorytmy sterujące rozpoznawaniem zdarzeń w analizowanym obrazie powodują reakcję w określonych sytuacjach. Umożliwia to efektywny dozór przy zaangażowaniu mniejszej ilości operatorów, dając jednocześnie możliwość ograniczenia kosztów użytkowania systemu.

Bezpieczne miasto
Wspomaga

Wspomaga

patrole i podnosi skuteczność działań interwencyjnych

Zapobiega

Zapobiega

kradzieżom oraz dewastacjom dzięki analityce wideo

Pomaga

Pomaga

w egzekwowaniu mandatów z tytułu wykroczeń

Wykrywa

Wykrywa

zagrożenia wypadków dzięki inteligentnej analizie ruchu pojazdów

Informuje

Informuje

kierowców o niedozwolonym zaparkowaniu pojazdu

GANZ CORTROL VMS

Zastosowanie

Oprogramowanie GANZ CORTROL VMS stanowi kluczowy komponent systemu monitoringu miejskiego, odpowiadając za zarządzanie zasobami systemowymi, archiwizację oraz podgląd wideo LIVE, jak również wizualizację statusu innych systemów bezpieczeństwa na synoptycznej mapie miasta. Ponadto: automatyczne wykrywanie incydentów alarmowych, wspomaganie działań interwencyjnych, narzędzia dla patroli pieszych, optymalizacja ruchu drogowego w mieście to tylko wybrane możliwości jakie oferuje platforma GANZ CORTROL VMS.

GANZ SECURITY

Co zyskujesz?

Wdrożenie rozwiązań GANZ SECURITY w monitoringu miejskim daje szereg korzyści zarówno w perspektywie średnioterminowej, jak i długoterminowej. Algorytmy sztucznej inteligencji wykrywają sytuacje alarmowe zapobiegając m.in. kradzieżom, włamaniom, rozbojom czy dewastacjom.

Analityka wideo wykrywa wykroczenia takie jak parkowanie w miejscach niedozwolonych, wjazd pojazdów ciężarowych w obszar zakazu, jazda pod prąd, postój pojazdu w miejscu zakazu.

Automatyczny odczyt numerów rejestracyjnych dostarcza cennych informacji nie tylko do celów statystycznych, ale również na potrzeby organów ścigania. Podłączenie smartfonów do systemu jako kamer mobilnych jest nieocenionym narzędziem dla patroli pieszych. W przypadku incydentu patrol uruchamia transmisję i nagrywanie obrazu i dźwięku w systemie monitoringu, a operator widzi też pozycję patrolu na geo-mapie miasta.

W MGNIENIU OKA

Jak wygląda proces wdrożenia?

Stanowimy dla naszych partnerów solidne zaplecze kompetencyjne. Od pierwszego etapu tworzenia koncepcji projektu uczestniczymy w tym procesie, dzieląc się naszą wiedzą i sugerując najbardziej odpowiednie i optymalne rozwiązanie, adekwatne do specyfiki obiektu oraz realnych potrzeb klienta.

Prezentacja technologii

Spotykamy się w gronie osób zainteresowanych i decyzyjnych, prezentując nasze technologie z naciskiem na obszary najbardziej wpasowane w oczekiwania i potrzeby danego wdrożenia. Często już na tym etapie następuje wstępny zarys koncepcji systemu, jakiego ostatecznie oczekuje miasto.

CZAS TRWANIA
1
Prezentacja technologii

Wdrożenie testowe

Na podstawie przedyskutowanej i uzgodnionej koncepcji rozwiązania, przygotowujemy i udostępniamy miastu system testowy, który może być uruchomiony w rzeczywistym środowisku. Przeprowadzamy stosowne szkolenie dla osób wyznaczonych do testowania naszego systemu. Dzięki temu etapowi, użytkownik ma możliwość w bezpośredni i „namacalny” sposób zweryfikować korzyści i ocenić atrakcyjność oferowanego rozwiązania.

CZAS TRWANIA
2
Wdrożenie testowe

Wdrożenie docelowe

Najistotniejszym etapem całego procesu jest wdrażanie docelowego rozwiązania. Najczęściej, ten etap jest realizowany przez naszego licencjonowanego partnera. Końcowa faza wdrażania jest objęta naszą asystą techniczną, angażującą naszego specjalistę w przeprowadzenie prawidłowej parametryzacji systemu

CZAS TRWANIA
3
Wdrożenie docelowe

Szkolenie końcowe

Ostatni etap to faza szkoleniowa oraz omówienie spostrzeżeń i uwag z naszym specjalistą technicznym. Ten etap jest szczególnie istotny z punktu widzenia przyszłego administratora systemu, który powinien pozyskać maksimum wiedzy i kompetencji, aby móc szybko i niezawodnie reagować w przyszłości na bieżące potrzeby użytkowników systemu.

CZAS TRWANIA
4
Szkolenie końcowe
Wypróbuj nasz system

Wypróbuj nasz system zupełnie za darmo

Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatnym przetestowaniem oprogramowania GANZ CORTROL, zgłoś się już teraz. Doradzimy i zaproponujemy odpowiednią edycję oprogramowania. Udostępnimy licencję testową i pomożemy w instalacji oraz uruchomieniu.

wypełnij formularz

pozostałe

Sprawdź inne branże

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać