785
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

infrastruktura krytyczna

Infrastruktura krytyczna to obiekty budowlane, urządzenia oraz instalacje stanowiące podstawę bezpieczeństwa państwa, stąd też jest narażona na szczególne zagrożenia. W takich obiektach potencjalny intruz dopuszczając się kradzieży może doprowadzić do szkód o znacznie większym wymiarze niż wartość skradzionego mienia. Dlatego zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń w tym obszarze jest niezwykle istotnym aspektem w interesie nas wszystkich.

Rozwiązania GANZ SECURITY zoptymalizowane dla sektora infrastruktury krytycznej opierają się na obszernym pakiecie gotowych komponentów funkcjonalnych, wykorzystujących m.in. inteligentną analitykę wideo, integracje z urządzeniami przemysłowymi, wizualizację statusu oraz wyników pomiarowych aparatury, jak również specjalistyczne kamery wizyjne i bi-spektralne wyposażone w obudowy przeciwwybuchowe (EX) oraz odporne na agresywne środowisko. Jednym z kluczowych komponentów dla infrastruktury krytycznej jest oprogramowanie GANZ CORTROL VMS służące jako platforma integrująca obiektowe systemy bezpieczeństwa, w szczególności systemy VSS. Przy wykorzystaniu analityki wideo zapewniamy automatyzację nie tylko w zakresie Security, ale również w obszarze Safety – czyli ochronie zdrowia i życia pracowników na terenie monitorowanym.

infrastruktura krytyczna
Security & Safety

Security & Safety

Bezpieczeństwo oraz Ochrona zdrowia i życia pracowników

Akcja > Reakcja

Akcja > Reakcja

Skuteczna detekcja incydentów i natychmiastowa reakcja systemu

Wydajny

Wydajny

Szybki i niezawodny, praca wielu operatorów jednocześnie

Otwarty

Otwarty

Kompatybilny z tysiącami różnych urządzeń. OPC, otwarty interfejs API

Cyber-bezpieczny

Cyber-bezpieczny

Szereg mechanizmów chroniących system i dane przez zagrożeniami

KOMPLEKSOWE BEZPIECZEŃSTWO

Zastosowanie

Oprogramowanie GANZ CORTROL VMS stanowi kluczowy komponent systemu monitoringu wizyjnego w infrastrukturze krytycznej, odpowiadający za zarządzanie zasobami systemowymi, archiwizację oraz podgląd wideo LIVE, jak również wizualizację statusu innych systemów bezpieczeństwa, automatyczne wykrywanie incydentów alarmowych oraz BHP i szereg innych zadań oraz scenariuszy realizowanych automatycznie lub półautomatycznie, wspomagając operatorów.

BENEFITY

Co zyskujesz?

Wdrożenie rozwiązań GANZ SECURITY w obiektach infrastruktury krytycznej zapewnia m.in. automatyzację procesów związanych z bezpieczeństwem obiektu i jego zasobów, oraz ochroną zdrowia i życia pracowników.
Działanie systemu wspierane sztuczną inteligencją zwiększa skuteczność i przyspiesza wykrywanie incydentów zagrażających bezpieczeństwu. Wykorzystanie różnych technologii, w tym wideo-analityki, termowizji, ochrony perymetrycznej, kontroli dostępu uodparnia system na zakłócenia i czyni go jeszcze skuteczniejszym narzędziem ochrony zasobów infrastruktury krytycznej.

W MGNIENIU OKA

Jak wygląda proces wdrożenia?

Stanowimy dla naszych partnerów solidne zaplecze kompetencyjne. Od pierwszego etapu tworzenia koncepcji projektu uczestniczymy w tym procesie, dzieląc się naszą wiedzą i sugerując najbardziej odpowiednie i optymalne rozwiązanie, adekwatne do specyfiki obiektu oraz realnych potrzeb klienta.

Prezentacja technologii

Spotykamy się w gronie osób zainteresowanych i decyzyjnych, prezentując nasze technologie z naciskiem na obszary najbardziej wpasowane w oczekiwania i potrzeby klienta. Często już na tym etapie następuje wstępny zarys koncepcji systemu, jakiego ostatecznie oczekuje klient.

CZAS TRWANIA
1
Prezentacja technologii

Wdrożenie testowe

Na podstawie przedyskutowanej i uzgodnionej koncepcji rozwiązania, przygotowujemy i udostępniamy klientowi system testowy, który może być uruchomiony w rzeczywistym środowisku na obiekcie. Przeprowadzamy stosowne szkolenie dla osób wyznaczonych do testowania naszego systemu. Dzięki temu etapowi, klient ma możliwość w bezpośredni i „namacalny” sposób zweryfikować korzyści i ocenić atrakcyjność oferowanego rozwiązania.

CZAS TRWANIA
2
Wdrożenie testowe

Wdrożenie docelowe

Najistotniejszym etapem całego procesu jest wdrażanie docelowego rozwiązania. Najczęściej, ten etap jest realizowany przez naszego licencjonowanego partnera. Końcowa faza wdrażania jest objęta naszą asystą techniczną, angażującą naszego specjalistę w przeprowadzenie prawidłowej parametryzacji systemu

CZAS TRWANIA
3
Wdrożenie docelowe

Szkolenie końcowe

Ostatni etap to faza szkoleniowa oraz omówienie spostrzeżeń i uwag z naszym specjalistą technicznym. Ten etap jest szczególnie istotny z punktu widzenia przyszłego administratora systemu, który powinien pozyskać maksimum wiedzy i kompetencji, aby móc szybko i niezawodnie reagować w przyszłości na bieżące potrzeby użytkowników systemu.

CZAS TRWANIA
4
Szkolenie końcowe
Wypróbuj nasz system

Wypróbuj nasz system zupełnie za darmo

Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatnym przetestowaniem oprogramowania GANZ CORTROL, zgłoś się już teraz. Doradzimy i zaproponujemy odpowiednią edycję oprogramowania. Udostępnimy licencję testową i pomożemy w instalacji oraz uruchomieniu.

wypełnij formularz

pozostałe

Sprawdź inne branże

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać