781
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

Bezpieczeństwo w sektorze handlu detalicznego

Zadaj sobie pytanie, która inwestycja jest ważniejsza: w zwiększenie bezpieczeństwa czy w zwiększenie sprzedaży? Otóż, nie da się zwiększyć sprzedaży bez zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa i ochrony klientów.

W kontekście handlu detalicznego ważnym aspektem jest też zapobieganie stratom czy pomiar efektywności kampanii marketingowych. Wszystkie te obszary mogą być dzisiaj silnie wspierane przez rozwiązania GANZ SECURITY, wykorzystujące najnowsze technologie wideo połączone ze sztuczną inteligencją.

Rozwiązania GANZ SECURITY są rozwijane i wdrażane w trzech kluczowych obszarach: Security w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom, Safety w rozumieniu ochrony zdrowia życia osób na terenie obiektu, oraz tzw. Smart Retail czyli narzędzia wspomagające analizę przepływu klientów.

Bezpieczeństwo w sektorze handlu detalicznego

bezpieczeństwo

Security

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem dla właściwego funkcjonowania galerii oraz centrów handlowych. Klient powinien czuć się bezpiecznie i bez obaw dokonywać zakupów, z kolei personel powinien mieć zagwarantowane tzw. bezpieczne środowisko pracy. GANZ Security to kompleksowe rozwiązanie dające pakiet narzędzi niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa w tak dużych i „skomplikowanych” obiektach jak galerie czy centra handlowe.

POTENCJALNE ZAGROŻENIA:

 • kradzieże i oszustwa dokonywane przez klientów i pracowników
 • akty przemocy i wandalizmu
 • spory z klientami dotyczące płatności i reklamacji
 • nadużycia na kasach samoobsługowych
 • incydenty na parkingach oraz na terenie zewnętrznym

CO OFERUJE GANZ SOLUTIONS:

 • szybkie reagowanie na zdarzenia alarmowe
 • natychmiastowa i skuteczna detekcja incydentów oraz sytuacji zagrożenia
 • automatyczna analiza obrazu z kamer z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
 • efektywne monitorowanie sytuacji na całym obiekcie
Security

Co potrafi sztuczna inteligencja w rozwiązaniach GANZ SECURITY

Detekcja wtargnięcia

Automatyczne wykrycie incydentów wkroczenia osoby do strefy monitorowanej. Alarm następuje natychmiast w chwili wkroczenia osoby do strefy.

Detekcja szwendania

Wykrycie sytuacji, gdy w strefie monitorowanej przebywa osoba lub osoby, przy czym czas przebywania przekracza dopuszczalny próg alarmowy.

Detekcja postoju pojazdów

Automatyczna detekcja postoju pojazdu nieuprawnionego (np. pojazd osobowy) w strefie dostaw przeznaczonej wyłącznie dla samochodów dostawczych, lub też w strefie zabronionej objętej zakazem postoju, np. drogi ewakuacyjne i pożarowe.

LPR - odczyt numerów rejestracyjnych

Automatyczne odczytywanie numerów tablic rejestracyjnych na potrzeby m.in. sterowania bramkami i szlabanami parkingowymi, automatycznej kontroli dostępu dla pojazdów uprawnionych czy też tworzenia statystyk określających zasięg oddziaływania centrum handlowego, czas postoju na parkingu czy tzw. lojalność klienta (częstotliwość powrotów).

POS - prewencja strat na kasach samoobsługowych

Technologia AI w rozwiązaniach GANZ Security daje duże możliwości i wysoką skuteczność w wykryciu próby kradzieży towaru np. poprzez zamierzone uniknięcie zapłaty za towar i odejście od kasy samoobsługowej.

ochrona

Safety

Ochrona zdrowia i życia osób przebywających na terenie galerii handlowej to kluczowy warunek, który musi spełniać każdy obiekt tego typu. Ochrona w tym zakresie stanowi dwa obszary – systemy i zastosowane technologie, oraz wykwalifikowany personel ochrony m.in. w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Wystąpienie sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia wymaga szybkiej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań.

POTENCJALNE ZAGROŻENIA:

 • nagłe zasłabnięcie, upadek, przewrócenie się osoby
 • wejście osoby zarażonej wirusem na teren galerii
 • atak agresji/przemocy
 • inne sytuacje, którym towarzyszy bezpośrednie zagrożenie życia

CO OFERUJE GANZ SOLUTIONS:

 • automatyczne wykrycie przewracającej się osoby i natychmiastowa reakcja
 • prewencyjny, bezdotykowy pomiar temperatury ciała
 • sprawdzanie maseczki ochronnej na twarzy
 • zliczanie i kontrolowanie dopuszczalnej ilości przebywających osób
Safety

Możliwości najnowszych rozwiązań GANZ Security

Detekcja przewróconej osoby

W wielu przypadkach przewrócenie się osoby może oznaczać sytuację krytyczną, zagrożenie zdrowia lub nawet życia. Automatyczne wykrycie takiej sytuacji przez system ze sztuczną inteligencją zapewnia natychmiastową reakcję i zaalarmowanie lub powiadomienie operatora stacji monitorowania czy też określonych służb.

Bezdotykowy pomiar temperatury ciała

System GANZ Thermometer umożliwia skuteczny, precyzyjny i szybki pomiar temperatury ciała oraz sprawdzanie obecności maseczki na twarzy u wielu osób jednocześnie. Jest to doskonałe rozwiązanie do tzw. przesiewowego monitorowania temperatury ciała i założonych maseczek ochronnych m.in. w wejściach do galerii handlowych, na pasażach.

Inteligentny terminal

Smart Terminal to inteligentne urządzenie wykorzystujące algorytmy biometryczne oraz nowoczesną technologię bezdotykowego pomiaru temperatury ciała. Podczas skanowania urządzenie sprawdza również obecność maseczki ochronnej na twarzy.

Zliczanie osób i kontrolowanie limitów

System GANZ AIBOX-COVID19 jest przeznaczony do monitorowania ilości osób znajdujących się wewnątrz obiektu. Inteligentne zliczanie osób na wszystkich wejściach oraz bieżąca analiza pozwala na wyświetlanie komunikatów na monitorach, sterowanie wejściami itp.

ai w handlu

Smart Retail

W celu „przyciągnięcia” klientów oraz zwiększenia sprzedaży, inwestowanie w technologie dostarczające detalistom przewagę konkurencyjną stało się już koniecznością.

Rozwiązania GANZ SOLUTIONS stanowią połączenie technologii wizyjnych ze sztuczną inteligencją, dając w efekcie solidne narzędzia dla tzw. BI (Business Intelligence). Za ich pomocą uzyskuje się informacje o liczbie osób, które weszły do obiektu, ile z nich dokonało zakupu, jaki był poziom satysfakcji klienta, oraz które miejsca były najczęściej odwiedzane.

Na podstawie takich informacji możliwe jest  podejmowanie działań wpływających precyzyjnie na decyzje zakupowe klientów czy też zapewniające zadowolenie klienta z obsługi.

JAKICH INFORMACJI POTRZEBUJESZ

 • ile osób weszło do sklepu
 • dokąd poszły po wejściu
 • ilu klientów przebywa aktualnie w galerii
 • jak długie są kolejki przy kasach
 • jak zmierzyć efektywność kasjera
 • jak spersonalizować ofertę dla klienta

CO OFERUJE GANZ SOLUTIONS:

 • bieżące zliczanie klientów, wskaźniki statystyczne
 • tworzenie map ciepła, obrazujących miejsca o dużym zainteresowaniu
 • monitorowanie łącznej ilości osób przebywających w obiekcie
 • pomiar długości kolejek oraz czasu oczekiwania
 • analiza biometryczna klientów (płeć, wiek, stopień zadowolenia)
Smart Retail

Możliwości rozwiązań GANZ Solutions dla SMART RETAIL

Mapy ciepła (tzw. heat-map)

Mapy ciepła są tworzone na podstawie intensywności ruchu oraz tras poruszania się klientów na terenie galerii, sklepu czy ekspozycji.

Zliczanie klientów

Precyzyjne liczniki osób na wejściach oraz w dowolnych lokalizacjach. Bieżące sumowanie wyników i wykonywanie zadanych przeliczeń, analiz i porównań.

Pomiar kolejek

System GANZ Security wskazuje ilość osób oczekujących w kolejce oraz mierzy czas oczekiwania klienta. Są to kluczowe parametry w optymalizacji zarządzania kasami.

Personalizacja oferty

Dzięki algorytmom biometrycznym w rozwiązaniach GANZ Security, wykorzystując np. kamerę obserwującą wejście, możliwe jest określanie takich cech klienta jak wiek, płeć czy poziom zadowolenia. Jest to jedno z narzędzi dostarczające cennych informacji do personalizowania oferty.

W MGNIENIU OKA

Jak wygląda proces wdrożenia?

Stanowimy dla naszych partnerów solidne zaplecze kompetencyjne. Od pierwszego etapu tworzenia koncepcji projektu uczestniczymy w tym procesie, dzieląc się naszą wiedzą i sugerując najbardziej odpowiednie i optymalne rozwiązanie, adekwatne do specyfiki obiektu oraz realnych potrzeb klienta.

Prezentacja technologii

Spotykamy się w gronie osób zainteresowanych i decyzyjnych, prezentując nasze technologie z naciskiem na obszary najbardziej wpasowane w oczekiwania i potrzeby klienta. Często już na tym etapie następuje wstępny zarys koncepcji systemu, jakiego ostatecznie oczekuje klient.

CZAS TRWANIA
1
Prezentacja technologii

Wdrożenie testowe

Na podstawie przedyskutowanej i uzgodnionej koncepcji rozwiązania, przygotowujemy i udostępniamy klientowi system testowy, który może być uruchomiony w rzeczywistym środowisku na obiekcie. Przeprowadzamy stosowne szkolenie dla osób wyznaczonych do testowania naszego systemu. Dzięki temu etapowi, klient ma możliwość w bezpośredni i „namacalny” sposób zweryfikować korzyści i ocenić atrakcyjność oferowanego rozwiązania.

CZAS TRWANIA
2
Wdrożenie testowe

Wdrożenie docelowe

Najistotniejszym etapem całego procesu jest wdrażanie docelowego rozwiązania. Najczęściej, ten etap jest realizowany przez naszego licencjonowanego partnera. Końcowa faza wdrażania jest objęta naszą asystą techniczną, angażującą naszego specjalistę w przeprowadzenie prawidłowej parametryzacji systemu

CZAS TRWANIA
3
Wdrożenie docelowe

Szkolenie końcowe

Ostatni etap to faza szkoleniowa oraz omówienie spostrzeżeń i uwag z naszym specjalistą technicznym. Ten etap jest szczególnie istotny z punktu widzenia przyszłego administratora systemu, który powinien pozyskać maksimum wiedzy i kompetencji, aby móc szybko i niezawodnie reagować w przyszłości na bieżące potrzeby użytkowników systemu.

CZAS TRWANIA
4
Szkolenie końcowe
Wypróbuj nasz system

Wypróbuj nasz system zupełnie za darmo

Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatnym przetestowaniem oprogramowania GANZ CORTROL, zgłoś się już teraz. Doradzimy i zaproponujemy odpowiednią edycję oprogramowania. Udostępnimy licencję testową i pomożemy w instalacji oraz uruchomieniu.

wypełnij formularz

pozostałe

Sprawdź inne branże

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać