1063
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

09.08.2022

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

Łącznie 19 obiektów dydaktycznych należących do Politechniki jest monitorowanych systemem GANZ CORTROL Global, do którego podłączone jest ponad 700 kamer.

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

Wyzwanie i cel wdrożenia

Głównym celem wdrożenia było ujednolicenie systemu zarządzania monitoringiem wizyjnym przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich istniejących komponentów, w szczególności zainstalowanych kamer oraz infrastruktury sprzętowej.
Wyzwania postawione przez klienta:

 • podłączenie do systemu ponad 700 istniejących kamer CCTV różnych producentów
 • stworzenie wielu stanowisk operatorskich (portiernie, recepcje, centrum monitoringu)
 • uruchomienie ściany wizyjnej zarządzanej przez operatorów
 • automatyczne sterowanie szlabanami na 8 wjazdach na teren kampusu uczelni
 • zapewnienie sprawnego i stabilnego działania oraz ergonomicznej obsługi systemu
Wyzwanie i cel wdrożenia

Zakres działań

Wraz z naszym partnerem, dołożyliśmy starań na każdym etapie wdrażania, rozpoczynając od instalacji głównych komponentów systemu na wskazanych jednostkach serwerowych.
Dodanie istniejących kamer z poszczególnych obiektów oraz optymalizacja parametrów wideo stanowiła kolejny ważny etap prac wdrożeniowych.
Kolejne czynności dotyczyły zarówno parametryzacji systemu GANZ CORTROL VMS, jak również optymalizacji infrastruktury sieciowej wykorzystywanej przez system CCTV.
Ważnym etapem wdrożenia było również przeprowadzenie szkolenia dla przyszłych administratorów oraz użytkowników systemu.

Zakres działań

Rezultat wdrożenia

Poniższy materiał filmowy prezentuje opinię klienta dotyczącą zarówno procesu wdrożenia systemu, jak i walorów użytkowych i praktycznych docenianych przez operatorów oraz administratorów systemu.

Opinia klienta

Poniżej fragment wypowiedzi p. Patryka Dobek, specjalisty ds. bezpieczeństwa na Politechnice Poznańskiej:

„Łącznie 19 obiektów dydaktycznych należących do Politechniki jest monitorowanych systemem GANZ CORTROL Global. Wdrożenie systemu CORTROL pozwoliło na reorganizację zasobów ludzkich i sprzętowych co zmniejszyło koszty utrzymania całego systemu monitoringu dla Uczelni. Wszystkie istniejące komponenty, w szczególności kamery i rekordery zostały z łatwością zintegrowane do jednej spójnej platformy.”

System monitoringu wizyjnego na Politechnice Poznańskiej jest ciągle dalej rozwijany, szczególnie w zakresie analityki wideo oraz nowych funkcji oferowanych przez oprogramowanie GANZ CORTROL.

 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
 • Opinia klienta
Wypróbuj nasz system

Wypróbuj nasz system zupełnie za darmo

Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatnym przetestowaniem oprogramowania GANZ CORTROL, zgłoś się już teraz. Doradzimy i zaproponujemy odpowiednią edycję oprogramowania. Udostępnimy licencję testową i pomożemy w instalacji oraz uruchomieniu.

wypełnij formularz

ZOBACZ NASZE

Pozostałe realizacje
POLITECHNIKA POZNAŃSKA
OBIEKTY PUBLICZNE

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

ZOBACZ
zobacz wszystkie

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać