875
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

20.07.2022

Teoria ewolucji VMS

Teoria ewolucji VMS

Współczesny świat jest przyzwyczajony do regularnych aktualizacji i ulepszeń. Ze względu na zmienne blokady i zabezpieczenia oraz brak chipsetów, jest teraz doskonały czas na rewizję i optymalizację procedur. Odnośnie oprogramowania, zaktualizuj swoje oprogramowanie na bieżąco i ciesz się wszystkimi korzyściami płynącymi z tych aktualizacji.
„Czas na ewolucję!” – wybierz GANZ CORTROL VMS.

Tradycyjny VMS

Ponieważ zapotrzebowanie na systemy bezpieczeństwa rośnie wykładniczo na całym świecie, tradycyjne rozwiązania stają się przestarzałe. Nie mogą one zaspokoić potrzeb wydajnego, ale prostego zarządzania dużymi ilościami danych. Co gorsza, nie są w stanie zamienić danych w informacje użyteczne zgodnie z projektem. Co więcej, przestarzały system CCTV nie radzi sobie z wysokimi rozdzielczościami obrazu i nie ma „pojęcia”, jak przetwarzać metadane. Do pewnego etapu, wszelkie rodzaje dodatków i wtyczek realizują swoją pracę, ale pewnego dnia zdajesz sobie sprawę, że twoja pojedyncza kamera IP jest inteligentniejsza, niż cały system włącznie z rejestratorem…

Przyjrzyjmy się dowodom ewolucji VMS!

WYDAJNOŚĆ

Ilość danych na świecie właśnie eksplodowała. Potrzebujemy więcej pamięci masowej, więcej przepustowości, możliwości przetwarzania oraz nowego sprzętu i oprogramowania, aby zapewnić odpowiedni poziom wydajności. 640K już nikomu nie wystarczy.

Wszystkie produkty z rodziny GANZ CORTROL zostały zoptymalizowane pod kątem wydajności 64-bitowej, nowoczesnego sprzętu i najnowszych wersji systemu operacyjnego. Dzięki temu jeden serwer może teraz obsłużyć więcej archiwum oraz więcej kanałów. Współczesna jednostka serwerowa oferuje również większą moc obliczeniową, może zatem przejąć przetwarzanie analityczne z dowolnych źródeł strumieni wideo. Alternatywnie możesz pozostawić „zasobożerne” operacje po stronie urządzeń brzegowych (kamery) i przeznaczyć zasoby serwera na czyste nagrywanie. Ten ostatni wariant można uznać jako bardziej nowoczesne podejście, ale w naszej ocenie prawdziwie nowoczesnym podejściem jest hybrydowe łączenie tych technologii.

Teoria ewolucji VMS

GANZ CORTROL Client wspiera obsługę ściany wideo (tzw. Video-Wall), wygodne w konfiguracji i czytelne dla operatora stacji klienckiej. Co więcej, GANZ CORTROL obsługuje dekodowanie GPU w kartach graficznych Intel, NVIDIA i AMD. Dzięki wykorzystaniu podstrumienia do podglądu na żywo możliwe jest wyświetlanie jeszcze większej ilości kanałów jednocześnie na jednej stacji klienckiej — nawet ze zintegrowaną grafiką. Zapomnij o ograniczeniach sprzętowych!

INTEGRACJE

GANZ CORTROL służy jako centralny komponent łączący technologie wielowarstwowe. Posiada zintegrowane natywnie tysiące modeli kamer IP, inteligentnych czujników, urządzeń przemysłowych i IoT wraz ze sterownikami radarów, lidarów i dronów, rozwiązaniami dla ochrony fizycznej, zarządzaniem parkingami, a nawet rozwiązaniami typu „Poznaj swojego klienta”.

Jeden zespół programistów GANZ CORTROL pracuje nad integracjami, podczas gdy inny przygotowuje SDK. Teraz wybór jest po twojej stronie. Kontrola dostępu, inteligentna analityka obrazu oraz dźwięku — wszystko, czego potrzebujesz.

Analityka wideo

Tak jak liczy się każdy rok, gdy jesteś dzieckiem w wieku szkolnym, tak każdy kolejny rok jest dużym skokiem w analityce wideo. Zastąpiliśmy starszą wersję VCA nowoczesnym, opartym silnikiem analityki wideo CVA wykorzystującym sieci neuronowe CNN. Nowy silnik CVA jest wbudowany w rdzeń naszego oprogramowania VMS. Dzięki temu proces jakichkolwiek modernizacji czy aktualizacji systemu będzie bezbolesny i łatwy dla użytkownika końcowego.

Platforma GANZ CORTROL oferuje również inne moduły analityczne, takie jak FR (identyfikacja twarzy) czy LPR (odczyt tablic rejestracyjnych). Te moduły również zyskały w ostatnim czasie pewne ulepszenia, podążając za nowymi trendami. Oto tylko kilka najistotniejszych informacji dotyczących nowej generacji FR 3.0:• Sieci neuronowe versus przestarzałe algorytmy

GANZ CORTROL jest również przyjazny dla technologii brzegowej. Przesłać coś do kamery? Proszę bardzo! Na pewno wiesz, że przestarzałe systemy VMS nie wiedzą nic o Profilu T. Tak więc bez względu na to, czy Twoje źródło metadanych znajduje się po stronie urządzenia brzegowego, w chmurze, czy na tym samym serwerze nagrywającym — GANZ CORTROL zbiera wszystko od wszystkich i pozwala tworzyć różne scenariusze zdarzeń i akcji.

Teoria ewolucji VMS

SKALOWALNOŚĆ

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa można porównać do toczącej się kuli śniegowej. Co więcej, istnieje wyraźna tendencja do łączenia, integrowania i „federowania” systemów, które były wcześniej niezależne. Przykład z rynku USA: rady miejskie mają zunifikowane systemy bezpieczeństwa, aby móc budować globalny system bezpieczeństwa na poziomie powiatu, a nawet kraju. Takie podejście zwielokrotnia wydajność systemów bezpieczeństwa, ale też stawia wymagania dotyczące oprogramowania VMS. Chętnie podejmiemy się takim wyzwaniom:

GANZ CORTROL Global jest nie tylko zaprojektowany do pracy z setkami serwerów, ale także ułatwia przekształcenie zdecentralizowanego systemu (pełnego wyizolowanych serwerów) w jeden zintegrowany ekosystem.
GANZ CORTROL wspiera również wirtualizację i jest gotowy na rozwiązania i wdrożenia chmurowe.
Posiada zunifikowany interfejs z praktycznie nieograniczona ilością połączeń klienckich, licznymi integracjami, w tym zarówno wewnętrznymi, jak i opartymi na SDK/API.
Wszystko, czego nie obejmują wdrożone integracje, można kontrolować i sterować za pomocą naszej najnowszej technologii CrossLink!

Jeśli chodzi o aktualizację oprogramowania, jest to coś więcej niż tylko odświeżenie interfejsu użytkownika czy kilka nowych funkcji. W przypadku wielu firm starsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa powstrzymują je przed wprowadzaniem innowacji lub świadczeniem podstawowych usług, które stały się nowym standardem. Oprogramowanie GANZ CORTROL jest budowane z myślą o użytkowniku i przełamuje bariery istniejące w dotychczasowych systemach. Pozwala nie tylko na łatwą integrację z systemami różnych warstw, ale jest również w pełni skalowalnym rozwiązaniem.

INTEGRALNOŚĆ DANYCH

Niezależnie od tego, czy jest to maleńkie urządzenie domowego systemu bezpieczeństwa, czy rozproszony ekosystem w przedsiębiorstwie, najważniejsza jest w nim spójność. Uszkodzone dane są mało przydatne, zagrożone dane stanowią potencjalne zagrożenie. W przypadku jakichkolwiek przyczyn niezwiązanych z oprogramowaniem, GANZ CORTROL jest zaprojektowany tak, aby zająć się wszystkim:

Proaktywny system ostrzegania w konsoli GANZ CORTROL powiadomi Cię, gdy konfiguracja systemu może potencjalnie powodować problemy. Na przykład nie pozwoli na utratę ciągłości strumieni ze zbyt niskim parametrem GOP (klatek kluczowych) – operatorzy nie będą narzekać na zacinanie się podczas szybkiego odtwarzania.

Teoria ewolucji VMS

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Na samym początku XXI wieku ludzie nie zwracali należytej uwagi na bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach szyfrowanie na każdym poziomie jest koniecznością, nawet w przypadku celowo izolowanych systemów. Ściśle przestrzegając europejskich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, zabezpieczamy zarówno dane przesyłane, jak i dane przechowywane. GANZ CORTROL zapewnia również bardzo szczegółowe zarządzanie użytkownikami i wszechstronne narzędzia audytu do kontrolowania i przeglądania dostępu i aktywności użytkowników. Ty wybierasz, co chcesz chronić — zapewniamy odpowiednie instrumenty, począwszy od ochrony zaszyfrowanego archiwum hasłem, po obsługę niestandardowych certyfikatów HTTPS.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Zarówno administrator, jak i operator uznają interfejsy GANZ CORTROL jako przyjazne i przyjemne dla oka. Dostępne są dwie odrębne aplikacje z nowoczesnym interfejsem do interakcji z zasobami systemu. Aplikacja Konsola jest zoptymalizowana do zarządzania tysiącami komponentów w zasobach systemowych, natomiast aplikacja Klient to „gruby klient”, który sprawia, że znalezienie docelowego materiału dowodowego jest łatwe i szybkie.

Każdy może teraz dostosować wygląd GANZ CORTROL do swoich upodobań, korzystając z dostosowywania motywu, kolorystyki i przypisywania skrótów klawiszowych. A może jesteś bardziej wielbicielem domyślnych kolorów?

MOC AUTOMATYZACJI

Oczywiście słynny Manager Zdarzeń i Akcji (E&A) jest dostępny od samego początku. Jednak jego moc automatyzacji i współdziałania podsystemów niesamowicie wzrosła. Teraz E&A jest centralnym modułem łączącym wszystkie podsystemy na wielu warstwach. Więc co w tym narzędziu jest interesującego dla ciebie?

CIĄGŁY ROZWÓJ

Koncentrujemy wszystkie nasze siły na wspieraniu i unowocześnianiu rodziny produktowej GANZ CORTROL. Dodamy jeszcze więcej i ulepszymy to co już jest. Aplikacja mobilna, a także Klient MAC i WEB otrzymają również aktualizacje. Funkcje chmury, nowe integracje, aktualizacje interfejsu API, poprawki błędów, funkcje na żądanie i obsługa urządzeń — to tylko niewielka część tego, co nadchodzi!

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać