1043
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

04.08.2022

Technologia mapowania 3D

Technologia mapowania 3D

Systemy monitorowania wizyjnego ewoluowały w oparciu o rozmyty materiał filmowy z kamer analogowych do kamer IP o wysokiej rozdzielczości zintegrowanych z systemami zarządzania wideo.

Smart 3D Surveillance to najnowsza oferta dalszej ewolucji dzisiejszych systemów zabezpieczeń i z dumą oznajmiamy, że nasze oprogramowanie GANZ COTROL VMS oferuje integrację z urządzeniem Smart 3D Surveillance Leica Geosystems, model BLK247.

Leica Geosystems BLK247 to urządzenie wielosensorowe, które zapewnia skanowanie pola widzenia 360° w poziome i 270° w pionie. Technologia fuzji sensorów łączy czujniki obrazowania LIDAR, sensory wideo oraz termiczne. Może monitorować przestrzenie poprzez wykrywanie zmian w czasie rzeczywistym w przestrzeni 3D z możliwością definiowania przestrzennych obszarów zainteresowania (detekcji) przy użyciu tzw. geofencingu 3D.

Technologia mapowania 3D

Geofensing 3D | Leica Hexagon BLK247

Detekcja LiDAR

Ta sama technologia umieszczona w samochodach – zapewnia użytkownikowi natychmiastowe informowanie o zasięgu systemu i lokalizacji przeszkód. LiDAR pomaga również w dostarczaniu dokładnych danych lokalizacyjnych w zdarzeniach alarmowych. Emitując niewidzialne światło laserowe w kosmos i odbijając odbite promieniowanie, wykonuje miliony pomiarów na sekundę, a zatem tworzone są klastry punktów i wykorzystywane do wykrywania obiektów statycznych i ruchomych.

Technologia mapowania 3D

Przykład LiDARU | Leica Hexagon BLK247

Możliwości urządzenia BLK247 obejmują również niestandardowe specyficzne rozmiary obiektów oraz niestandardowe strefy detekcji. Użytkownicy mogą również definiować minimalne i maksymalne rozmiary obiektów, które należy wykryć, aby ograniczyć ilość powiadomień o fałszywych alarmach. Można tworzyć różne strefy, takie jak pre-alarm, detekcja tzw. szwendania w strefie, detekcja z opóźnionym alarmem, wejście/wyjście ze strefy i wiele innych.

Technologia mapowania 3D

Przykład zdefiniowanych stref detekcji 3D

Wykorzystanie urządzenia BLK247 z oprogramowaniem GANZ CORTROL VMS oferuje kompleksowe rozwiązanie ochrony 3D z możliwością autonomicznego reagowania i podejmowania akcji. Na przykład – po wykryciu alarmu system może automatycznie podjąć akcję powiadomienia określonych służb sterując jednocześnie kamerami PTZ w miejsce detekcji intruza w celu jego identyfikacji.

Integracja urządzenia BLK247 z systemem zarządzania wideo GANZ CORTROL VMS może bezproblemowo umożliwić zarządzanie kamerami, strefami, działaniami interwencyjnymi oraz alarmami. Taka kombinacja technologii zapewnia kompleksowe nadzoru wideo na poziomie Enterprise, idealne do różnych zastosowań, w tym bezpieczeństwa publicznego, infrastruktury krytycznej czy transportu.

Systemy monitorowania 3D zmieniają obecne standardy bezpieczeństwa. W rezultacie systemy te będą odgrywać w najbliższej przyszłości coraz bardziej znaczącą rolę w ewolucji technologii security.

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać