1301
Headphones icon INFOLINIA +48 22 633 90 90 FAQ

02.01.2023

Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa

Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa

Wraz z postępem technologicznym, firmy starają się wykorzystać i wdrażać najlepsze systemy bezpieczeństwa oraz najnowsze osiągnięcia technologii. Zautomatyzowane zarządzanie systemami wideo czy skuteczna ochrona perymetryczna (obwodowa) stają się dzisiaj koniecznością, której przyświeca jeden wspólny cel – zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

Platformy do zarządzania wideo

Aby skutecznie i efektywnie nadzorować systemy złożone z wielu kamer, detektorów, barier oraz innych rozwiązań zabezpieczających, wymagana jest scentralizowana platforma do spójnego zarządzania. Oprogramowanie GANZ CORTROL VMS jest dobrym przykładem wielozadaniowej platformy umożliwiającej efektywne zarządzanie systemami bezpieczeństwa różnych marek i producentów. Poczynając od urządzeń wideo (kamery, enkodery, rejestratory), kontrolę dostępu, wideo-analitykę AI, czujniki  (detektory) IoT, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (LPR), biometrię (FR) oraz inne systemy IP i IoT, CORTROL integruje te wszystkie rozwiązania zapewniając operatorom pełną świadomość sytuacyjną na monitorowanych obiektach w czasie rzeczywistym.

Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa

GANZ CORTROL | oprogramowanie VMS klasy enterprise

Inteligentna ochrona 3D

Kto nie chciałby zabezpieczyć swojego obiektu za pomocą 3 różnych technologii (termowizja, RGB i skanowanie 3D) z widokiem dookólnym 360 stopni? Inteligentne systemy skanowania 3D, takie jak LEICA BLK247 Smart 3D, używają obliczeń Lidar oraz analityki AI Edge, aby zapewnić większą dokładność i skuteczność detekcji, eliminując niechciane (fałszywe) alarmy i zapewniając operatorowi doskonałą widoczność w skrajnie trudnych warunkach, nawet z całkowitej ciemności.

Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa

LEICA BLK247 | obrazowanie termowizyjne oraz skanowanie 3D

Inteligentna wideo-analityka AI

Sztuczna inteligencja AI oraz algorytmy głębokiego uczenia się będą coraz powszechniej stosowane i wykorzystywane w 2023 roku. Istniejące systemy bezpieczeństwa VSS (CCTV) mogą być dozbrajane w najnowsze rozwiązania AI, zyskując skuteczną analitykę wideo, biometrię czy inne funkcje specjalne takie jak detekcja upadku (przewrócenia się) osoby, braku kasku ochronnego na głowie, braku kamizelki bezpieczeństwa, itp. Urządzenie GANZ AIBOX może wykryć, rozpoznać rozpoznać i klasyfikować wykryte wykryte obiekty, w tym osoby, pojazdy, motocykle i rowery. To rozwiązanie radykalnie podnosi poziom skuteczności systemów bezpieczeństwa i efektywności operatora poprzez automatyczne wykrywanie incydentów i natychmiastowe informowanie o wykrytych zdarzeniach.

Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa Trendy 2023 w branży bezpieczeństwa

AIBOX | Inteligentny nadajnik wideo-alarmów z analityką AI

Podsumowując, jeśli w nowoczesnym systemie zabezpieczeń wykorzystane jest oprogramowanie VMS, detektory IoT, skanery Lidar 3D oraz inteligentna wideo-analityka AI, to nie ma podstaw do obawiania się o bezpieczeństwo. To jest ten czas, aby rozważyć skorzystanie z najnowszych osiągnięć technologicznych. Zaplanuj rozwój swojego systemu bezpieczeństwa, zapraszamy na bezpłatne konsultacje już dziś.

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie

Nasz zespół to grupa wyspecjalizowanych i doświadczonych ekspertów, którzy są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas a pomożemy Ci wybrać produkty lub systemy idealnie dopasowane do Twojego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się
Pomożemy Ci dobrać